پلی یورتان جایگزین درخت راش

پلی یورتان جایگزین درخت راش

درخت راش دارای ریشه‌های سطحی است و برای جنگل‌هایی با خاک کم‌ژرفا و آهکی مناسب است. در جنگل‌های انبوه از ۶۰ تا ۸۰ سالگی ولی در فضای باز از ۴۰ تا ۵۰ سالگی بار می‌دهد. در خاک‌های خوب هر ۵ یا ۶ سال یکبار و در آب‌وهوای ناسازگار هر ۱۵ سال یکبار میوه فراوان می‌دهد. میوه‌اش ۵ تا ۷ درصد روغن دارد. ارتفاع این درخت خیلی زیاد می‌شود و به ۳۵ متر و قطرش به 1.5 متر می‌رسد. عمر آن ۲۰۰ تا ۲۵۰ سال می‌باشد. چوب آن برای ساختن در و پنجره و تراورس راه‌آهن و میز و صندلی و مبل و صندوق ،سرویس خواب،ساعت دیواری،ساعت ایستاده،دکوراسیون داخلی و غیره بکار می‌رود و مصرف آن بیش از دیگر چوب‌ها است.

از این درخت بیشتر در صنایع چوبی استفاده می شود ولی باید به این نکته اشاره کرد ارزش یک درخت بیش از این است که ما برای راحتی خود و لذت بردن محدود خود ، آن را قطع نماییم و با چوب آن برای خود، مبلمان ، سرویس خواب، آینه کنسول، ساعت های دیواری و ایستاده ، میز های تلویزیون ، مجسمه و یا هر چیز چوبی دیگری بسازیم . دنیا در حال تغییر است پس ما هم باید در مواد اولیه تولیدی خود تغییر ایجاد نماییم.

شرکت صنعتی تولیدی اسکای با فن آوری  جدید به محصولی دست یافته به نام پلی یورتان یا همان فوم چوب که جایگزین مناسبی در صنعت چوب است و دیگر درختان تنومند مانند راش، بلوط،سرو،کاج و ...را دیگر نیاز نیست قطع نماییم.


/ 0 نظر / 7 بازدید